sobota, 19 lutego 2011

Jaki tusz wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele tuszy. Chcielibyśmy przybliżyć Wam niektóre z nich.

Nasze stemple gumowe dają najlepszy obraz przy użyciu tuszy na bazie wodnej (dye-based ink pads). Polecam zacząć swoją przygodę ze stemplami używając np. tuszu wodnego Pelikan.

Tusze distress (Distress Ink Ranger) to też tusze wodne. Doskonale nadają się do stemplowania oraz kolorowania odbitych obrazów. Tusze distress nie odbiją jednak tak wyraźnie obrazu jak tusz wody, ponieważ z założenia tusze te mają "postarzać" projekty. Kolory tych tuszy mają odcienie retro (vintage). Tuszemi Distress bardzo łatwo koloruje się odbity obraz (obraz do kolorowania należy odbić tuszem wodoodpornym) używając samych tuszy lub mieszając je z wodą.

Tusze pigmentowe również nadają się do odbijania naszych stempli. Można użyć je do odbicia obrazu oraz do embossingu na gorąco. Embossing na gorąco nadaje odbitemu obrazowi effekt wypukłosci i lekko połyskuje (uzyskany efekt zależy od użytego pudru do embossingu).

Tusze wodoodporne (archive inks) świetnie nadają sie do odbijania stempli we wszystkich projektach. Tusze te nie bedą reagowały z wodą. Wodoodporne tusze StazOn doskonale nadaja się do stemplowania na szkle, kalce, acetate, drewnie itp.  

Pozdrawiam serdecznie,

Grzegorz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz