piątek, 11 listopada 2011

WYZWANIE # 6


" Jest w moim kraju zwyczaj , że w dzień wigilijny,
 przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, 
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb BIBLIJNY, 
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie "

                                                                                                          C.K.Norwid

Tematem naszego wyzwania jest kartka świąteczna z okazji Świąt Bożego Narodzenia - zawierająca elementy pochodzące z polskiej tradycji.

Nagroda I przyznana na drodze losowania to album A4 w czerwonej okładce, komplet 3 ramek, komplet 4 ramek, szyldziki, 10 tagów, gumka stempla - ozdobniki 4 w 1 secesja.

Nagroda II - wybrana przez drużynę Montażowni to album A4, komplet 3 ramek, komplet 4 ramek, szyldziki, 10 tagów, gumka stempla - ozdobniki 4 w 1 secesja.

Podpowiadamy - ostrokrzewu, świerkowej choinki, bluszczu, rozmarynu, jemioły, wykwintnej trójcy, crackers, mince pie, skarpetek na kominku, łosia i renifera nie zaliczamy do polskiej tradycji.

Na prace czekamy do 6 grudnia.


Każdy może zgłosić więcej niż jedną pracę

Prosimy dołączyć link do posta z pracą zgłoszoną na wyzwanie (a nie do całego bloga) będzie nam łatwiej pracę odszukać aby obejrzeć :) 

Prosimy wspomnieć w poście o tym, że praca powędrowała na wyzwanie do Montażowni i umieścić link zwrotny do naszego bloga.NAGRODY :
11 komentarzy:

 1. Witam w zastrzezeniu pisze żeby nie używac swierkowj choinki tego nie rozumiem bo taka choinka zawsze była w moim domu a mam juz troche lat,jak to mam rozyumiec?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witamy, my również stawiamy choinkę na święta.
  Należy jednak pamiętać, że jest to niemiecki zwyczaj rodem z Anglii
  (pierwsza choinka pojawiła się na zamku Windsor w 1841 roku)
  Pozdrawiamy
  Montazownia

  OdpowiedzUsuń
 3. trudne...ale ciekawe, no i te nagrody...

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że nie pobawię moim nowym wykrojnikiem. Świetne wyzwanie, takie hm... ambitne :) Może w końcu wpadnę na pomysł jak wykorzystać Wasze ramki...

  OdpowiedzUsuń
 5. Nagroda niezwykle imponująca a wyzwania bardzo wymagające :) Mam pewien pomysł ale zanim się za to zabiorę poszperam w internecie co by się upewnić czy aby na 100% to Polska tradycja :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam swoją pracę i bardzo dziękuję za to wyzwanie, to wspaniałe, że w dobie globalizacji i komercji są osoby, które chcą kultywować polską tradycję :) Pozdrawiam!!!

  http://ja-majka.blogspot.com/2011/11/kolednicy.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Spróbować nie zaszkodzi. Przedstawiam zimowy pejzaż zapamiętany z mojego dzieciństwa :)
  http://alexandra-mojepasje.blogspot.com/2011/11/tradycyjna-zimowa.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mogło mnie tu zabraknąć! :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam nadzieję, że moja karteczka nawiązuje do polskich tradycji :) Wśród nocnej ciszy to kolęda polska powstała na przełomie XVIII i XIX wieku :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiem, że tradycja ubierania choinki pochodzi z Niemiec, ale już wcześniej..."Nieodzownym atrybutem świąt Bożego Narodzenia była gałąź zielona, jako symbol życia, zdrowia, pomyślnej wegetacji i wzrostu roślin. świeże gałązki świerkowe, jodłowe lub sosnowe przybijano do płotów, drzwi domów, wrót stodół. Strojono nimi wnętrza mieszkań, głównie ściany i ramy obrazów z wizerunkami świętych Pańskich. Był też zwyczaj wieszania u powały rozwidlonych wierzchołków świerku lub samych gałązek, które bogato i kolorowo zdobiono." podaję za:http://www.federacja-polonia.dk/tradycje.html

  OdpowiedzUsuń
 11. jeszcze nie zdarzyło mi się być ostatnią zgłoszoną:)) Mam nadzieję tylko, że trzech króli zalicza się do tradycji ... przynajmniej w szopkach bożonarodzeniowych są obecni ;)

  OdpowiedzUsuń