piątek, 17 czerwca 2011

Kartka od Asi ze stemplem "Głowa Wenus", "Zegar 9", "Kompas" i "Wzór 4"

Kartka od Asi, którą zdobi stempel gumowy "Głowa Wenus" z kolekcji ALLESANDRO BOTTICELLI

 (kliknij na zdjęcie aby powiekszyć)

Asia odbiła stempel "Głowa Wenus" na białym kartonie czarnym tuszem i pocieniowała dookoła tuszem Antique Linien Distress ink.
Przepis na tło, które Asia zrobiła metodą "pilled paint"/efekt starej farby:
Biały karton Asia pomalowała niebieską farbą akrylową. Gdy wyschła stemplowała czarnym tuszem StazOn (wodoodporny tusz do każdej powierzchni) Latarnię Morską oraz stempel "Zegar 9", "Kompas" oraz stempel "Wzór 4".
Po wyschnięciu tuszu Asia pomazała pędzelkiem wazeliną w miejscach, które chciała aby były widoczne (wazelina sprawi, że kontrastujący kolor farby nie pokryje w tym miejscu pierwszego koloru).
Od razu na całość naniosła drugi kolor farby akrylowej - antiqe white (przybrudzony biały).
Zostawiła do wyschnięcia na noc.
Rano starła ręcznikiem papierowym wazelinę z farbą, która nie przyległa, uzyskując w ten sposób effekt starej farby - pilled paint.
Po dokładnym wytarciu wazeliny, Asia ponownie stemplowała na całości dookoła stemplem "Wzór 4" tuszem czarnym oraz w kolorze sepii. Całość pocieniowała czarnym tuszem, ułożyła na czarnym kartonie, następnie na błękitnym i ponownie na czarną bazę kartki. Odbity obraz stempla "Głowa Wenus" Asia przykleiła na taśmie painkowej 3D.

Ta bardzo ciekawa technika opisana jest, i stamtąd pomysł na kartkę, w Craft Stamper magazine wydanie listopad 2010, autorką artykułu jest Liesbeth Fidder.

Stemple, które użyła Asia w swojej pracy:
"Wzór 4" kolekcja ORNAMENTY


Zawsze bardzo chętnie obejrzymy Wasze prace z użyciem naszych stempli lub papieru. Mamy nadzieje, że będziemy mogli pokazać je na naszym blogu albo w Galerii na naszej stronie Facebook'owej i Flickr. Prosimy przesłać zdjęcie swojej pracy wraz z opisem (opis nie jest wymagany) na nasz email: gumkistempla@gmail.com
Autorki/autorzy prac zamieszczonych w naszej Galerii otrzymają stempelek gratis przy następnych zakupach.
Zapraszamy do naszej Galerii na Facebooku, gdzie można obejrzeć prace wkonane przez bardzo zdolne scrapbookerki z użyciem naszych stempli.

Pozdrawiamy,
Zespół Montażowni

3 komentarze:

  1. stempel i cała kartka z nim jest przepiękna ! mój ulubiony kolor :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna kartka, niezwykle pracochłonna, ale efekt jest rewelacyjny. Gratulacje dla Asi! A stempelki cudowne, zwłaszcza "Głowa Wenus"

    OdpowiedzUsuń